فروشگاه اینترنتی موفق

بسیاری از مردم برای جلوگیری از شلوغی یا صرفه جویی در وقت، به صورت آنلاین خرید می کنند. صنعت خرده‌فروشی آنلاین به سرعت به یک روش برای خرید تبدیل می‌شود، فروشگاههای آنلاین سالانه 20 میلیارد فروش دارند.

 فروش آنلاین فقط به برندهای معتبر و غول های خرده فروشی مانند دیجی کالا محدود نمی شود. مردم عادی نیز می توانند فروشگاه های اینترنتی خود را از خانه خود راه اندازی کنند.

راه اندازی یک سایت اینترنتی ویژگی های از قبیل :

مقرون به صرفه : راه‌های زیادی برای راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی جدید با هزینه کم یا بدون هزینه وجود دارد

آسان : گاهی اوقات حتی نیاز نیست محصول خود را داشته باشید. برخی از فروشگاه ها محصول خود را دراختیار شما قرار میدهند تا انلاین بفروشید.

در دسترس : چه متخصص فناوری اطلاعات باشید و چه یک تازه‌کار، یک پلت فرم تجارت الکترونیکی وجود دارد که به شما کمک کند.

اگر در مراحل اولیه برنامه ریزی سایت اینترنتی خود هستید،دست نگه دارید، قبل از تصمیم گیری در مورد محصولات یا خدمات آنلاینی که میخواهید بفروشید، تحقیق کنید زیرا برخی از این ویژگی‌ها و محصولات در حال حاضر در پلتفرم‌های تجارت الکترونیک دیگری ساخته شده‌اند، در حالی که برخی دیگر ممکن است نیاز به ساخت سفارشی شما داشته باشند.

صرف نظر از اینکه چگونه قصد دارید پلتفرم ها را ترکیب کنید، ما در اینجا انواع ویژگی های فروشگاه اینترنتی که برای موفقیت  به آنها نیاز دارید، آورده ایم :

استفاده آسان

سادگی نشانه یک طراحی خوب است . 76 درصد از مصرف کنندگان موافق سادگی هستند. آنها می گویند مهم ترین ویژگی یک وب سایت خوب استفاده آسان است.

سهولت استفاده، بدان معناست که به خریداران کمک می‌کند، آنچه را که می‌خواهند سریع‌تر و بدون پیچیدگی که می‌تواند مانع خرید نهایی آنها شود، به دست آورند.سادگی را میتوان با استفاده از این موارد ایجاد کنید :

ایجاد دسته بندی خرید

افزودن فیلترها

گنجاندن قابلیت های مقایسه

علاوه بر این،  نظرات مشتریان، پرسش‌های متداول و اطلاعات مربوط به قوانینی که مشتری از آنها پیروی کند (مانند حمل و نقل و بازگشت) آسان کنید تا به خریداران در تصمیم‌گیری سریع‌تر کمک کند روی یک وب سایت با طراحی ساده و بدون شلوغی سرمایه گذاری کنید و مطمئن شوید که وب سایت شما به همان سرعتی که مردم در حال نگاه آن هستند بارگذاری می شود.

 سرعت سایت

سرعت سایت نشانگر یک وب سایت آسان برای استفاده است. فروشندگان آنلاین به معنای واقعی کلمه 8 ثانیه برای فروش فرصت دارند.51 درصد از خریداران آنلاین زمان بارگذاری سایت را به عنوان دلیل اصلی کنار گذاشتن خرید ذکر می کنند. بر اساس داده های نظارت بر فعالیت فروشگاه اینترنتی از 33 خرده فروش بزرگ، افزایش سرعت سایت از 8 به 2 ثانیه می تواند نرخ تبدیل مشتریان شما را تا 74 درصد افزایش دهد.

 بهینه سازی فرمت موبایل

یکی دیگر از انواع اصلی ویژگی های فروشگاه اینترنتی که برای استفاده از سایت خود به آن نیاز دارید، بهینه سازی برای موبایل است. مردم بیش از نیمی از زمان خود را با تلفن همراه می گذرانند. اگر هنوز فکر می کنید که بهینه سازی برای موبایل اختیاری است، این کار را نکنید. گوگل سایت هایی را که برای موبایل بهینه سازی نشده اند جریمه می کند. وب سایت های موبایل برای سئو بهتر عمل می کنند. تجربه کاربر اول از طریق تلفن همراه یکی از چهار معیار اصلی رتبه بندی است.

آیتمهای مرتبط

به عنوان یک کارآفرین آنلاین، انگیزه اصلی شما برای راه اندازی یک اینترنتی ممکن است با کسب درآمد مرتبط باشد. حتی اگر در لیست انگیزه های شما در رتبه دوم یا سوم قرار گیرد، کسب درآمد همچنان برای سرپا نگه داشتن کسب و کار شما مهم است. با اتصال بازدیدکنندگان به تعداد بیشتری از محصولات خود از طریق عملکرد اقلام مرتبط، به افزایش مجموع سفارش ها کمک کنید.

می‌توانید این کار را از طریق دسته‌های محصولات مشابه، «افرادی که این مورد را خریده‌اند جستجو کرده‌اند» و عملکردهای مقایسه انجام دهید. برای توضیح این موضوع، مثلاً بگویید که لپ‌تاپ می‌فروشید. با پیشنهاد لوازم جانبی مرتبط: باتری لپ تاپ، کیف و … فروش را افزایش دهید.

انواع روش پرداخت

با توجه به آنچه می فروشید، یک سایت اینترنتی باید گزینه های زیادی را برای روش های پرداخت ارائه دهد. برخی به گزینه‌های خاصی نسبت به سایرین اعتماد دارند و برخی کشورها از روش‌های پرداخت خاصی پشتیبانی نمی‌کنند، بنابراین مهم است که قبل از تصمیم‌گیری درباره گزینه‌هایتان، مخاطبان خود را بشناسید.

به عنوان صاحب فروشگاه آنلاین، باید روشهای پرداخت را تا حد امکان برای مشتریان خود آسان کنید. نداشتن روش پرداخت ترجیحی برای مشتری می تواند باعث رها کردن سبد خرید شود. اگر هنوز در مورد یک پلتفرم فروشگاه اینترنتی تصمیم نگرفته اید، مطمئن شوید که پلتفرمی که تصمیم می گیرید قابلیت پشتیبانی از چندین گزینه پرداخت را دارد.

نظرات مشتریان

مشکل اصلی خرید آنلاین این است که شما نمی توانید به صورت فیزیکی یک محصول را لمس یا تجربه کنید. به همین دلیل، عملکرد بررسی دیگر کاربران مهم است. بررسی ها ممکن است تنها چیزی باشد که خریداران آنلاین باید به آن اعتماد کنند.92 درصد از خریداران نظرات را می خوانند. در واقع، رتبه بندی ستاره اولین عاملی است که مشتریان هنگام قضاوت یک وب سایت در نظر می گیرند.71 درصد از مصرف کنندگان می گویند که از نظرات آنلاین برای تصمیم گیری در مورد خرید یا عدم خرید استفاده می کنند و نظرات آنلاین را معتبرتر از یک فروشنده می دانند. بررسی‌ها نه تنها بر تصمیم‌گیری‌های خرید تأثیر می‌گذارند بلکه تا 10 درصد بر رتبه‌بندی جستجوی کسب‌وکارها نیز تأثیر می‌گذارند. بنابراین از درخواست نظر مشتری پس از خرید نترسید. خوشبختانه، 70٪ از مشتریان مایلند در صورت درخواست، یک نظر آنلاین بگذارند

عکس یا ویدیو با کیفیت

92 درصد از مصرف کنندگان ادعا می کنند که تصاویر بصری مؤثرترین عامل تأثیرگذار بر تصمیمات خرید هستند.

اگرچه اکثر مردم احساس می کنند قبل از خرید اقلام ،نیاز به لمس فیزیکی آنها را دارند، عکس های عالی محصول در صفحه محصولات بهترین ویژگی است. عکس هایی که نمایش می دهید باید با وضوح بالا اما بهینه شده باشند تا بر سرعت بارگذاری سایت تاثیری نگذارند. علاوه بر این، عکس‌ها باید بزرگنمایی شوند تا افراد بتوانند جزئیات را ببینند.

اما عکس ها نباید تنها رسانه های تجارت الکترونیکی باشند که به اشتراک می گذارید. ویدئو نیز مفید است ،بینندگان ویدیو 1.7 برابر بیشتر احتمال خرید دارند.

تا 4 برابر بیشتر خریداران ویدیوهای محصول را به توضیحات متنی ترجیح می دهند

سایت‌هایی که ویدیو در اکثر صفحات محصول دارند، 68 درصد میانگین ارزش سفارش بالاتری نسبت به سایت‌هایی با ویدیو در چند صفحه محصول داشتند

هنگام تحقیق در مورد خرید، 80 درصد افراد محتوای ویدیویی را در نظر می گیرند

7 نفر از هر 10 نفر، احتمالاً هنگام خرید آنلاین ، یکی از ویدیوی شرکت را تماشا می کنند

ویدیو همچنین به رتبه بندی سئو صفحه کمک می کند زیرا رقابت کم در مورد این نوع رسانه وجود دارد.

ویژگی های امنیتی

سایت های اینترنتی اهداف اصلی برای مجرمان سایبری هستند که می توانند اطلاعات حساس شما و همچنین مشتریان شما را بدزدند. با یک پلت فرم تجارت الکترونیک ایمن شروع کنید که  HTTPS و SSL را پشتیبانی کند و امکان پرداخت و پرداخت ایمن را فراهم می کند. این یک ویژگی تجارت الکترونیکی بسیار مهم است، زیرا گوگل کروم اکنون برای سایت‌هایی که اطلاعات حساس را جمع‌آوری می‌کنند، و سایتهای غیر ایمن را علامت گذاری میکند

سایر ویژگی های امنیتی ضروری عبارتند از:

احراز هویت دو مرحله‌ای: با نیاز به نام کاربری/رمز عبور و یک کد تولید شده توسط سیستم ارسال شده از طریق ایمیل یا متن، یک لایه امنیتی اضافی اضافه می‌کند.

فایروال: دیواری که ترافیک مخرب را مسدود می کند و اجازه تردد مجاز را می دهد.

سئو سازی

شما می توانید سئوی وب سایت تجارت الکترونیک خود را بدون اینکه یک ویژگی داخلی باشد تحت تأثیر قرار دهید، اگرچه برخی از پلتفرم ها نسبت به سایرین از پایه بهتری برخوردار هستند. سئو بسیار گسترده و چندوجهی است که شامل معماری سایت، سئو داخلی، سئو فنی، ساخت لینک، محتوا و موارد دیگر می شود.

ادغام رسانه های اجتماعی

ادغام رسانه های اجتماعی همیشه در مورد تجارت الکترونیک یک اولویت است. این کار با دکمه های اشتراک گذاری اجتماعی شروع میشود، سپس استفاده از شبکه اجتماعی به عنوان راهی برای ورود کاربران به حساب هایشان تبدیل خواهد شد. لینکهای شبکه های اجتماعی می توانند به سئوی خارج از صفحه کمک کنند. وقتی کسانی که در صفحات اجتماعی خود مرور می کنند  پست اینستاگرام شما را می بینند و روی آن کلیک می کنند، برای تکمیل خرید به سایت شما هدایت می شوند.

قابلیت های عضویت در سایت

امکان افزودن حساب های مشتری به تجارت الکترونیک شما کمک می کند تا :

جمع آوری اطلاعات مشتری (تا بتوانید تبلیغاتی را برای آنها بفرستید، تبلیغات فروش و سایر معاملات ویژه)

سهولت دسترسی مشتری در دفعه بعد که چیزی را خریداری می کند (تشویق مجدد)

تامین امنیت حساب برای تراکنش ها

برخی از پلتفرم‌های تجارت الکترونیک قبلاً این قابلیت را دارند، اما اگر از ابتدا یک وب‌سایت ایجاد می‌کنید، مهم است که این قابلیت را نیز لحاظ کنید.

پشتیبانی مشتری

پشتیبانی مشتری یکی از مهمترین انواع ویژگی های تجارت الکترونیکی است که برای موفقیت در فروش آنلاین باید در نظر گرفته شود. برخی از پلتفرم‌های تجارت الکترونیک عملکردهای پشتیبانی را به عنوان بخشی از یک بسته ارائه می‌دهند. اما اگر وب‌سایت خود را از ابتدا می‌سازید، باید به دنبال راه‌حل‌های چت زنده باشید.

چت زنده یک راه حل فوق العاده راحت برای ارائه خدمات به مشتریان است، زیرا دسترسی فوری به کمک را برای مشتریان فراهم می کند. زمان انتظار نیز معمولاً کوتاه‌تر از یک مرکز تماس است، و هم مشتریان و هم نمایندگان چت زنده می‌توانند در حین شرکت در یک چت زنده، چند کار را انجام دهند.42 درصد از مشتریان گفتند چت زنده روش پشتیبانی ترجیحی آنهاست. به طور مشابه 63 درصد از مشتریان گفتند که به احتمال زیاد به وب سایتی باز می گردند که چت زنده ارائه می دهد.

چت زنده همچنین به شرکت ها کمک می کند تا هزینه های خدمات مشتری خود را کاهش دهند. برخلاف تماس‌های صوتی، که به حداقل یک اپراتور اختصاصی خدمات مشتری در هر تماس مشتری نیاز دارند، اپراتورهای چت زنده می‌توانند به سؤالات چندین مشتری به طور همزمان پاسخ دهند ، بدون اینکه کیفیت تعامل آنها را به خطر بیندازند

صفحه تماس

وقتی صحبت از راه اندازی یک فروشگاه آنلاین می شود، هیچ چیز به اندازه یک صفحه تماس با ظاهر حرفه ای به مشتریان اطمینان نمی دهد که می توان به وب سایت اعتماد کرد. این بیشتر در هنگام فروش محصولات فنی یا گران قیمت و سطح بالا صادق است. اطلاعات تماس خود را پنهان نکنید با به اشتراک گذاشتن شماره تلفن، ایمیل و آدرس مربوطه، ارتباط را برای مشتریان آسان کنید و چندین کانال را برای این کار در نظر بگیرید. فراموش نکنید که در صورت وجود مکان فروشگاه فیزیکی، مشتری را به صفحات خود در گوگل مپ مسیر دهید

تجزیه و تحلیل و گزارش

تجزیه و تحلیل و ویژگی های گزارش چیزی است که به شما ایده می دهد که کدام یک از محصولات شما می فروشند، کدام استراتژی ها موثر هستند و ترافیک از کجا می آید.

اگر طراح وب سایت نیستید، راهنمای ساخت یک وب سایت و مجموعه ای از نکات مفید در مورد نحوه استفاده از نمادها و تصاویر را آموزش ببینید یا طراحی فروشگاه آنلاین خود را به ما بسپارید.

ما در ایلسون با استفاده از جدیدترین زبانهای برنامه نویسی اقدام به طراحی فروشگاه آنلاین برای شما خواهیم کرد و صفر تا صد این پروسه را با بالاترین کیفیت به شما ارائه میدهیم.

WhatsApp
Email
LinkedIn
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =