10 روش جذب مشتری جدید

هر کسب و کار خرد و کلانی برای رشد و توسعه خود میخواهد مشتریان زیادی را برای خود ایجاد کند.

1 : از مشتری بخواهید شما را معرفی کنند:معرفی‌ یکی از بهترین راه‌ها برای جذب مشتریان جدید است، اما اگربخواهید منتظر بمانید تا مشتریان فعلی‌تان، دوستان و اعضای خانواده خود را به شما معرفی کنند، ممکن است مدت زیادی منتظر بمانید، با پیاده سازی فرایند بازار یابی ارجاعی برای مشتریان راضی خود ، مسئولیت فروش را بر عهده بگیرید.

به عنوان مثال، پس از اینکه مشتری سفارش خود را از وب سایت شما دریافت کرد،برای وی یک ایمیل برای درخواست ارجاع و معرفی شما به دیگران ارسال کنید.

2 : شبکه سازی : با حضور در سازمان‌ها و رویدادهای شبکه‌ای مرتبط با صنعت و مشتریان خود، تبلیغات دهان به دهان خوب ایجاد کنید. با این نگرش به شبکه سازی نزدیک میشوید، با فکر کردن به نحوه خدمت رسانی، روابطی ایجاد کنید که منجر به مشتریان جدید می شود.

3 : فقط برای مشتریان جدید تخفیف قاعل شوید: پیشنهادات اولیه، مانند یک دوره دو هفته ای ارزان قیمت یا رایگان ، می تواند مشتریان کنجکاو را با  روشی کم ریسک، برای امتحان محصولات یا خدمات شما جذب کند. ردیابی کنید که کدام مشتریان از پیشنهاد ویژه استفاده می کنند، سپس آنها را با پیام بازاریابی تشویق کنید که از شما خرید کنند

4: دوباره با مشتریان قدیمی تماس بگیرید:هر چیز قدیمی می‌تواند دوباره جدید شود ، از جمله مشتریان قدیمی که مدتی است از شما خرید نکرده‌اند. به طور منظم از طریق مخاطبین مشتریان خود مرور کنید و پس از شش ماه یا یک سال بدون تعامل یا خرید، با یک پیشنهاد ویژه از طریق ایمیل، پبامک  یا تلفن با مشتریان غیرفعال تماس بگیرید. آنها خوشحال خواهند شد که آنها را به یاد آورده اید و می خواهید آنها را دوباره به دست آورید.

5: وب سایت خود را بهینه کنید : این روزها، مصرف کنندگان و خریداران مشاغل جدید را عمدتاً با جستجوی آنلاین پیدا می کنند. این بدان معناست که وب سایت شما برای جذب مشتریان جدید باید کارهای زیادی انجام دهد. برای اطمینان از به روز بودن طراحی، محتوا، گرافیک و سئوی وب سایت خود، یک بار دیگر به وب سایت خود فرصت دهید. اگر توانایی انجام آن را ندارید، ارزش داره که از خدمات یک شرکت طراحی وب سایت و یا متخصص سئو کمک بگیرید.

 6: با مشاغل مکمل همکاری کنید: با کسب‌وکارهایی که مشتریان مشابهی با شما دارند، اما مستقیماً رقیب نیستند، همکاری کنید و استراتژی‌هایی را در نظر بگیرید که چگونه می‌شود مشتریان یکدیگر را هدف قرار دهید تا مشتریان جدیدی را به سوی یکدیگر هدایت کنید. برای مثال، یک وب‌سایت لباس بارداری و یک وب‌سایت محصولات کودک می‌توانند برای ارائه  محصولات باهم جفت شوند.

7: تخصص خود را ارتقا دهید: با عمومی کردن تخصص خود و نشان دادن علاقه تان ، مشتریان جدید ایجاد کنید. شرکت در بحث‌ها یا وبینارهای آنلاین، سخنرانی در رویدادهای تخصصی یا گروه‌هایی که مشتریان هدف شما حضور دارند، یا برگزاری جلسات یا کارگاه‌های آموزشی، مشتریان بالقوه جدید را با تخصص خود تحت تأثیر قرار دهید.

8: از نظرات آنلاین مشتریان به نفع خود استفاده کنید :  آیا کسب و کار شما نظرات آنلاین مشتریان را دریافت می کند؟ نظرات  مشتریان خود را پرورش دهید و از آنها نهایت استفاده را ببرید. به نظرات وب‌سایت خود اهمیت دهید و علائمی را در فضای کسب و کار خود ایجاد کنید که از مشتریان بخواهد راجع به شما نظر دهد. اثبات اجتماعی، قدرتمند است و مشتریان جدید اگر ببینند که دیگران آن را تحسین می کنند، احتمالاً کسب و کار شما را نیز امتحان می کنند.

9: در رویدادهای اجتماعی شرکت کنید :  بیشتر مردم دوست دارند از مشاغل در جوامع خود حمایت کنند. با شرکت در رویدادها و سازمان های خیریه، کسب و کار خود را در جامعه اطراف خود افزایش دهید. اسپانسر یک دویدن تفریحی محلی شوید، یک اهدای «اسباب‌بازی برای بچه‌ها» در تعطیلات ترتیب دهید، یا تجهیزاتی را برای تیم لیگ کوچک در شهرتان تهیه کنید. نام شما را به گوش مشتریان می‌رساند که به جذب مشتریان جدید کمک می‌کند.

10 : پیشنهاد جذاب به مشتری : با پیشنهادهای «یکی بخر، یکی را رایگان دریافت کن» مشتریان جدیدی را به کسب و کارتان معرفی کنید. به عنوان مثال، یک رستوران می‌تواند برای جذب مشتریان بیشتر، یک پیشنهاد ویژه «یک غذا بخرید، یک دوم غذا را رایگان دریافت کنید» ارائه دهد. حتی می‌توانید این موارد را مشخص کنید: «یک دوست را دعوت کنید تا تخفیف‌های ویژه  ما را امتحان کنید!» به مشتریان اطلاع دهید تا به معرفی کسب و کار خود به مشتریان گسترده تری برسید.

WhatsApp
Email
LinkedIn
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + نوزده =